Strona główna » Baza wiedzy » Jak zainstalować nową wtyczkę w systemie WordPress?

Jak zainstalować nową wtyczkę w systemie WordPress?

Upraszając sprawę, wtyczka w WordPress to nic innego jak dodatek rozszerzający system o ulepszone lub kompletnie nowe funkcjonalności. Moduły z uwagi, iż są tworzone głównie przez społeczność to jak można łatwo się domyślić występują w wariantach darmowych oraz płatnych.

Skąd pobierać wtyczki?

To zależy czy chodzi o wtyczkę darmową, czy może płatną. W sytuacji jeśli rozmawiamy o wszelkich płatnych dodatkach to prawdopodobnie najlepszym miejscem będzie autoryzowana strona producenta, który odpowiada za stworzenie modułu. Czasami również istnieje możliwość tańszego zakupu wtyczki poprzez przeróżne serwisy aukcyjne – jednakże jest to przeważnie dość ryzykowne. W przypadku gdy potrzebne są wtyczki darmowe to najbezpieczniejszą opcją będzie biblioteka znajdująca się w panelu administracyjnym lub oficjalnej stronie WordPress.

Jak zainstalować wtyczkę?

Instalacja modułu w systemie WordPress jest bardzo prostym oraz intuicyjnym procesem odbywającym się w panelu administracyjnym strony. Mimo wszystko poniżej przygotowaliśmy dwie najprostsze metody przedstawiające jak dodać wtyczkę do swojej witryny WWW. Pomimo, iż na pierwszy rzut oka druga metoda wydaje się niepotrzebnym utrudnieniem – to tak nie jest. Wspomniany sposób przydaje się przede wszystkim podczas instalacji własnej wtyczki lub chociażby płatnych modułów, które najczęściej należy pobrać z strony zewnętrznej.  

Przed zainstalowaniem nowej wtyczki warto upewnić czy na pewno nie ma ona żadnych problemów z motywem lub innymi zainstalowanymi modułami. W przeciwnym wypadku jeśli pominiemy ten krok to warto przygotować się na awaryjną dezaktywację wtyczki w panelu WP, bądź plikach.

Metoda uproszczona
  • Przejdź do pozycji Wtyczki > Dodaj nową,
  • Znajdź odpowiednią wtyczkę do zainstalowania na liście,
  • Pobierz i zainstaluj wtyczkę klikając w przycisk Zainstaluj,
  • Po chwili, uruchom dodatek wciskając przycisk Aktywuj.
Metoda zaawansowana
  • Przejdź do podstrony Wtyczki > Dodaj nową,
  • Kliknij w przycisk Wyślij wtyczkę na serwer,
  • Załaduj skompresowany folder wtyczki w formacie .zip na stronę,
  • Wciśnij przycisk Zainstaluj i po chwili Aktywuj.
Przeczytałeś już cały wpis i...

Potrzebujesz pomocy?