Strona główna » Baza wiedzy » Dlaczego warto posiadać stronę internetową firmy?

Dlaczego warto posiadać stronę internetową firmy?

W dzisiejszych czasach faktem jest, iż Internet rozrósł się już do takich rozmiarów, że jest to jedno z najpotężniejszych mediów dzięki, któremu można dotrzeć do potencjalnego klienta. Niestety nawet jeśli wydaje się to dość logiczne to duża część przedsiębiorców nadal zastanawia się czy ich firma na pewno potrzebuje strony internetowej.

W większości jak nie wszystkich przypadkach odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Pomimo tego nadal można usłyszeć, że przecież jeśli ktoś prowadzi np. lokalny zakład fryzjerski to po co mu to wszystko? Przecież klient sam może znaleźć firmę, a strona to przecież tylko dodatkowe koszty. Po za tym wszystkim nauka obsługi nowego systemu będzie trwała zbyt dużo cennego czasu, który można poświęcić na coś innego. Niestety jest to błędne myślenie, które najczęściej z powodu błędnie zasłyszanych plotek zatrzymało się przy początku powstawania pierwszych stron w sieci – w czasach gdy wszystko było toporne i bez przełożenia na realne korzyści dla firm.

Najważniejsze zalety posiadania strony

Czasami jednak potwierdzenie czegoś w jednym zdaniu nie wystarcza i potrzeba bardziej obrazujących argumentów. Przykładów które przedstawią realne zalety posiadania własnej strony WWW. Z tego powodu poniżej przygotowaliśmy krótką listę przedstawiająca najważniejsze plusy posiadania strony firmowej. Mamy nadzieję, że zapoznanie się z poniższymi punkami pozwoli jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie – czy moja firma potrzebuje strony internetowej?

W sytuacji jeśli tak to bardzo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną TUTAJ oraz w przypadku zainteresowania przesłania zapytania o wycenę projektu. Warto pamiętać, że wypełnienie i wysłanie formularza to tylko kilka minut, które do niczego nie zobowiązuje, a może być początkiem rozwoju firmy w sieci.

1. Zwiększenie zasięgu firmy

Pierwszą i najważniejszą, a zarazem najbardziej oklepaną zaletą posiadania firmowej strony internetowej jest bezapelacyjnie zwiększenie widoczności. Od momentu opublikowania strony może ją odwiedzić każdy, chyba że ówcześnie go zablokujemy. Jeśli do tej pory do firmy trafiali przede wszystkim ludzie zachęceni drogą marketingu szeptanego lub fizyczną reklamą to w tym momencie każdy może znaleźć naszą działalność wpisując zapytanie do wyszukiwarki – chociażby siedząc na kanapie w miejscowości oddalonej o 30 kilometrów i szukając salonu kosmetycznego w miejscowości XYZ.

2. Funkcja informacyjna

Polegając tylko na fizycznych formach reklamy takich jak ulotki lub banery zmuszamy potencjalnego klienta aby skontaktował się z nami w celu uzyskania jakiejkolwiek informacji, niezależnie czy okaże się zainteresowany. Spowodowane jest to faktem, iż bardzo często trudno umieścić wszystkie informacje na ulotce lub krótkiej reklamie w lokalnej gazecie. 

Według niektórych to zaleta, jednak wykonując szersze obliczenia można zauważyć, że nie jest to wcale najlepsza i najoszczędniejsza dla czasu opcja – w pewnym sensie można nawet powiedzieć, że jest to loteria uzależniona od szczęścia. Dzieje się tak, ponieważ nie każdy klient finalnie musi być zainteresowany ale jednak w takim wariancie trzeba poświęcić czas na udzielenie informacji. Posiadając stronę WWW można dokładnie podzielić i przygotować szczegółowe opisy usług lub produktów, które oferuje firma. Dzięki temu można odsyłać klientów do sprawdzenia strony i zaoszczędzić czas. 

Warto również mieć na uwadze, że z uwagi na postęp technologiczny oraz obecne realia, coraz więcej osób woli sprawdzić coś przed bezpośrednim kontaktem. Posiadanie strony internetowej jest więc również lekkim krokiem w przyszłość.

3. Całodobowa dostępność

Prowadząc firmę prawdopodobnie każdy chciałby działać jak najwięcej godzin aby nie tracić tym samym okazji do zwiększenia przychodów. Niestety często z przyczyn biologicznych lub technicznych działalność nie może funkcjonować pełnej doby i jest tymczasowo zamykana na okres kilku godzin. Strona internetowa w tym przypadku okazuje się bardzo przydatna, ponieważ dzięki temu że jest umieszczona na zewnętrznym serwerze jest dostępna całą dobę.

4. Tania forma reklamy

Niezależnie od rozmiaru firmy większość działalności reklamuje się w celu pozyskania nowego klienta. Przeważnie ustosunkowane jest to naturalnym rozwojem lub powiększającą się konkurencją na rynku. Z uwagi na swój charakter stronę firmową należy traktować jako swoistą reklamę lub „rozbudowaną interaktywną ulotkę” w sieci. Mając ten fakt na uwadze łatwo obliczyć, że w długoterminowym rozrachunku koszt wdrożenia i utrzymania tej formy jest znacząco niższy w porównaniu do innych form reklamy.

W celu większego objaśnienia – koszt posiadania strony wiąże się przeważnie z jednorazowym kosztem wykonania i wdrożenia projektu oraz corocznej płatności za domenę oraz serwer.   

5. Nowe ścieżki rozwoju

W prowadzeniu każdej firmy ważne jest aby rozwijać obecne działania oraz z czasem rozszerzać się na nowe  – dywersyfikując tym samym swoją działalność. W obu powyższych przypadkach własna strona internetowa może okazać się w znaczący sposób pomocna.

Spowodowane jest to faktem, iż funkcjonalności każdej strony firmowej ograniczone są tylko fantazją oraz dostępnym budżetem. Z jednej strony projekt może poniekąd zautomatyzować pewne działania dodając na przykład elektroniczną rezerwacje lub czat. Z drugiej zaś może w łatwy sposób umożliwić firmie usługowej rozpoczęcie sprzedaży nowych produktów.

6. Kreowanie wizerunku

Pomimo, iż wiele osób twierdzi, że budowanie wizerunku to pojęcie zarezerwowane dla wielkich korporacji międzynarodowych to w rzeczywistości jest inaczej – po prostu w przypadku mniejszych firm wygląda to trochę inaczej i bazuje na odpowiednio wyskalowanych mechanizmach. Jeśli nadal trudno w to uwierzyć, to wystarczy odpowiedzieć sobie na proste pytanie – czy zależy mi na dobrej opinii moich klientów? W sytuacji jeśli tak, to w uproszczeniu oznacza że zależy mi na budowaniu dobrego wizerunku firmy. 

Jak łatwo można się domyślić strona internetowa z uwagi na możliwości rozbudowywania projektu umożliwia również kreować swój wizerunek. Administrator strony może to robić poprzez chociażby prowadzenie bloga tematycznego, który może zwiększyć wiarygodność firmy dla swoich klientów.

Czy po przeczytaniu wpisu...

Chcesz zamówić stronę?